ramazan bayramı 2021 ne zaman

ramazan bayramı 2021 ne zaman

Akne, temelde gözeneklerdeki bir tıkanmadır ve bakterilerin hapsolmasına ve beyaz nokta veya siyah nokta oluşturmasına neden olur. zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir Akne nedeni olarak diyete işaret eden birçok efsane olsa da, bunlar temelsizdir. Abur cuburlar ve çikolata akne ile ilişkilendirilmez.http://www.zaman.biz/ramazan-bayrami-2021

İnsanların sivilceye yakalanmasının nedeni aşırı aktif yağ bezleri veya gözeneklerin tıkanmasıdır. Akne, hem çocukları hem de yetişkinleri etkileyen bir durumdur. Bununla birlikte, hormonların en aktif olduğu gençlerde daha yaygındır. Kalıtım, sivilcenin kimde ve ne kadar şiddetli olabileceği konusunda da büyük rol oynar. Genetik olarak sivilceye yatkın olanlar, genellikle stres kaynaklı veya hormon kaynaklı sivilce aşamasından geçen insanlardan daha şiddetli vakalar yaşarlar. Ayrıca kusurları gidermekte daha zor zamanlar geçirebilirler. Deride oluşan lekeler çirkin ve utanç verici olabilir, bu nedenle önleme ve tedavi odak noktası olmalıdır.

Akne için en iyi tedavi şekli, herhangi bir rahatsızlıkta olduğu gibi korunmadır. Ellerinizi yüzünüzden uzak tutmaya çalışmalısınız çünkü kir ve yağ gözenekleri kirletebilir. Uygun sağlık da önemlidir. Bu, stresi azaltmak için uygun diyet, egzersiz ve uyku anlamına gelir. Yumuşak sabun kullanarak yüzünüzü temiz tutmak da iyi bir önleyicidir. Bir salgınız varsa, evde tedaviler, reçetesiz ilaçlar ve yardımcı olabilecek reçeteli ilaçlar vardır. Akne tedavisinde kullanılan çeşitli topikal kremler ve sabunlar vardır. Bunlar eczanelerde ve marketlerin kozmetik bölümünde bulunabilir. Benzoil peroksit kremleri, A vitamini ve çinko sivilce tedavisine yardımcı olmak için kullanılır. Daha ciddi vakalar için reçeteli bir oral antibiyotik reçetesiz satılan ilaçlardan daha güçlü bir topikal krem ​​ile birlikte reçete edilebilir.

Bir cevap yazın